Sīkdatnes

Sīkdatnes

Mēs izmantojam sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē. Sīkdatnes ir nelielas datu vienības, ko tīmekļa vietne uzglabā apmeklētāja datorā vai mobilajā ierīcē.

Europa Analytics un tās sīkdatnes

Europa Analytics ir korporatīvs pakalpojums, ar kuru uzrauga un vērtē Eiropas Datu aizsardzības kolēģijas (EDAK) un Eiropas Komisijas tīmekļa vietņu, kā arī citu tīmekļa vietņu, kuras uztur Komisijas datu centrs, efektivitāti un lietderību.

Europa Analytics izmanto atklātā pirmkoda analīzes platformu Matomo (iepriekš Piwik), ko pilnībā kontrolē Eiropas Komisija. Šī platforma dod iespēju aizsargāt galalietotāju personas datus, dēļ tādām iezīmēm kā IP adreses anonimizācija. Turklāt EDAK ir izveidojusi funkciju, kas sniedz iespēju pārvaldīt lietotāju piekrišanu datu vākšanai par pārlūkošanu anonimizētā statistikā.

Datu aizsardzības informācija un pasākumi Europa Analytics

Europa Analytics ir konfigurēta, lai saglabātu iekšējās sīkdatnes un izmantotu otrā līmeņa domēnu “europa.eu” (to izmanto Eiropas iestāžu tīmekļa vietnēs).
Sīkdatnes (no Matomo), ko izmanto Europa Analytics, ļauj Eiropas Komisijai sekot līdzi turpmāk minētajai informācijai par apmeklētājiem. Šī informācija tiek izmantota, lai sagatavotu un apkopotu statistikas pārskatus par apmeklētāju aktivitāti, kur nav nekādi personas dati:

 • IP adrese (slēpta);
 • atrašanās vieta: valsts, reģions, pilsēta, aptuvenais ģeogrāfiskais platums un ģeogrāfiskais garums (ģeogrāfiskā atrašanās vieta);
 • pieprasījuma datums un laiks (vietnes apmeklējums);
 • aplūkojamās lapas nosaukums (lapas nosaukums);
 • aplūkojamās lapas URL adrese (lapas URL);
 • pirms aplūkojamās lapas aplūkotās lapas URL adrese (pārsūtītājlapas URL);
 • lietotāja ierīces ekrāna izšķirtspēja;
 • laiks vietējā apmeklētāja laika zonā;
 • datnes, uz kurām apmeklētājs noklikšķinājis un kuras lejupielādētas (lejupielāde);
 • saites uz ārēju domēnu, uz kurām apmeklētājs noklikšķinājis (ārsaite);
 • lapu ģenerēšanas laiks (vajadzīgais laiks, lai tīmekļa serveris varētu ģenerēt tīmekļa lapas un lai apmeklētājs tās varētu vēlāk lejupielādēt: lapas ātrums);
 • izmantotās pārlūkprogrammas galvenā valoda (atzītās valodas galvene);
 • pārlūkprogrammas versija, pārlūkprogrammas spraudņi (PDF, Flash, Java u. c.), operētājsistēmas versija, ierīces identifikators (lietotāja aģenta galvene);
 • apmeklētās lapas valoda;
 • kampaņas;
 • meklēšana vietnē;
 • pasākumi.
 • Lai uzlabotu sagatavoto pārskatu precizitāti, informācija tiek glabāta arī pirmās puses sīkfailā no mūsu vietnes un pēc tam to apkopo Europa Analytics: apmeklētāja unikālais nejaušais ID;
 • attiecīgā apmeklētāja pirmā apmeklējuma laiks;
 • attiecīgā apmeklētāja iepriekšējā apmeklējuma laiks;
 • attiecīgā apmeklētāja apmeklējumu skaits.

Lai uzlabotu sagatavoto pārskatu precizitāti, informācija tiek glabāta arī pirmās puses sīkfailā no mūsu vietnes un pēc tam to apkopo Europa Analytics:

 • apmeklētāja unikālais nejaušais ID;
 • attiecīgā apmeklētāja pirmā apmeklējuma laiks;
 • attiecīgā apmeklētāja iepriekšējā apmeklējuma laiks;
 • attiecīgā apmeklētāja apmeklējumu skaits.

Eiropas Komisijai ir pilnīga kontrole pār datiem, kas iegūti, izmantojot iekšējās sīkdatnes, glabājot datus serveros, kas pilnībā pieder Eiropas Komisijai un kas veic to pilnīgu kontroli.

Turklāt dažām sesijas sīkdatnēm Matomo izveido nejaušu ID pastāvīgo sīkdatni, kas ļauj Europa Analytics noteikt, kad apmeklētājs atgriežas tīmekļa vietnē. Šīs sīkdatnes derīguma termiņš ir 13 mēneši, pēc tam tā tiek automātiski noņemta no lietotāja ierīces.

 • Iekšējās sīkdatnes ir sīkdatnes, ko nosaka tīmekļa vietne, kuru apmeklējat. Tikai šī tīmekļa vietne var nolasīt šīs sīkdatnes. Tīmekļa vietne var izmantot arī ārējo pakalpojumu, lai analizētu kā personas izmanto tīmekļa vietni. Lai to darītu, Europa Analytics piedāvā savu sīkdatni un neizmanto trešo personu pakalpojumus.

 • Pastāvīgās sīkdatnes ir sīkdatnes, kas saglabātas jūsu datorā un nav automātiski izdzēstas, kad pārlūkprogramma tiek aizvērta, atšķirībā no sesijas sīkdatnes, kas tiek dzēsta, kad aizverat pārlūkprogrammu. Pastāvīgās sīkdatnes tiek izmantotas tikai tādēļ, lai nākamajā apmeklējumā jūs atkal identificētu.

Piekrišana apkopot Jūsu pārlūkošanas pieredzi, tostarp personas datus, lai iegūtu anonimizētu statistiku

Mūsu tīmekļa vietnes apmeklētāju pārlūkošana izmantojot Europa Analytics pēc noklusējuma netiek izsekota. Tomēr Jūs varat izvēlēties piekrist jebkādu personas datu apstrādei, kas savākti, pārlūkojot mūsu vietni, lai ļautu mums veidot anonimizētus statistikas datus.

Ja tīmekļa pārlūkprogrammā jūs iespējojat opciju “Neizsekot” (paskaidrojumu skatīt turpmāk), mēs ņemsim vērā Jūsu izvēli un mūsu tīmekļa vietnē Jūsu pārlūkošanas vēsture nebūs izsekojama.

Ja neesat iespējojis opciju “Neizsekot”, Jums tiks parādīts sīkdatņu reklāmkarogs, lai Jūs varētu izvēlēties un instalēt sīkdatni ar nosaukumu “edp_chie_cond”, lai sekotu līdzi savai izvēlei. Ja piekrītat iepriekš minētajai apstrādei, tad tiek aktivizēta Europa Analytics un tiek ielādētas dažas sīkdatnes. Jūs vienmēr varat atsaukt savu piekrišanu vai atkārtoti tai piekrist jebkurā laikā.

“Edp_cookie_agree” derīguma termiņš beidzas pēc 6 mēnešiem: tad, ja opcija Nesekot nav iespējota, Jums atkal tiks parādīts sīkfailu reklāmkarogs, lai atjaunotu jūsu izvēli. Ja Jums ir atspējotas visas sīkdatnes, tad katru reizi, apmeklējot mūsu tīmekļa vietni, parādīsies sīkdatņu reklāmkarogs.

Ja vēlaties piekrist (vai atsaukt savu piekrišanu) Europa Analytics:

PIEKRIST NORAIDĪT

Atteikšanās no izsekošanas

“Neizsekot” ir funkcija, kas neļauj tīmekļa vietnēm izsekot apmeklētājus. “Neizsekot” opcijas ir pieejamas vairākās pārlūkprogrammās, tostarp:

Ierobežota piekļuve informācijai

Visu analītisko datu pārraide tiek šifrēta, izmantojot HTTPS protokolu. Europa Analytics ģenerētajiem analītiskajiem ziņojumiem, izmantojot Eiropas Komisijas autentificēšanas sistēmu (ECAS), var piekļūt tikai pilnvaroti Eiropas Komisijas darbinieki, kuri izmanto Matomo, Eiropas Savienības iestāžu darbinieki vai pienācīgi pilnvaroti ārējie līgumslēdzēji, kuriem, iespējams, ir jāanalizē, jāizstrādā un/vai regulāri jāuztur atsevišķas vietnes.

IP adrešu maskēšana

Piezīme: statistikas vajadzībām izcelsmes iestādi, pilsētu un valsti nosaka no pilnā IP, tad to uzglabā un apkopo, pirms tiek piemērota maskēšana. Europa Analytics izmanto IP anonimizācijas mehānismu, kas automātiski aizsedz daļu no katra apmeklētāja IP (Interneta protokols), padarot neiespējamu konkrēta Eiropas apmeklētāja identificēšanu, izmantojot IP adresi.

Ieraksti par apmeklētājiem

Europa Analytics pēc 13 mēnešiem automātiski izdzēš ierakstus par apmeklētājiem. Apkopotos datu kopumus, kuros nav personas datu, analītikas nolūkos Eiropas Komisija glabā nenoteiktu laiku.

Kontaktinformācija

Jebkuru konkrētu jautājumu par Europa Analytics datu glabāšanu un izmantošanu vai papildu informācijas par EDAK sīkdatņu politiku pieprasījumus var nosūtīt mūsu tīmekļa pārzinim.

Ja jums ir jautājumi par personas datu apstrādi, varat sazināties arī ar EDAK DAS.