Slapukai

Slapukai, įrenginių atpažinimas ir duomenų žurnalai

Kad užtikrintume savo svetainės techninį veikimą ir kauptume statistinius duomenis, naudojame slapukus, įrenginių atpažinimą ir duomenų žurnalus.

Slapukai

Slapukas – tai nedidelis duomenų rinkinys, kurį svetainė saugo lankytojo kompiuteryje arba mobiliajame įrenginyje.

Pirmosios šalies slapukai nustatomi svetainėje. Šiuos slapukus gali perskaityti tik ši svetainė.  Svetainėje taip pat gali būti naudojama išorės paslauga, kuri padeda analizuoti, kaip žmonės naudojasi tinklaviete. „Europa Analytics“ yra įmonių analizės paslaugų teikėja, kurios paslaugomis naudojasi Europos Komisija. Ji įvertina EDAV svetainės, kurios prieglobą vykdo Europos Komisija, veiksmingumą.

„Europa Analytics“ naudoja savo slapuką. Europos Komisija, saugodama duomenis tik jai priklausančiuose ir tik jos kontroliuojamuose serveriuose, išlaiko visišką duomenų, kurie surenkami naudojant pirmosios šalies slapukus, kontrolę. Duomenimis rinkodaros, rinkos tyrimo arba komerciniais tikslais negalima dalytis su jokia kita organizacija.

Pirmosios šalies slapuke pateikiama ši informacija:

  • atsitiktine tvarka lankytojui suteiktas unikalus identifikacinis numeris;
  • konkretaus lankytojo pirmojo apsilankymo laikas;
  • konkretaus lankytojo ankstesnio apsilankymo laikas;
  • konkretaus lankytojo apsilankymų skaičius.

Nuolatiniai slapukai įrašomi į įrenginį ir nėra automatiškai ištrinami uždarius naršyklę. Nuolatiniams slapukams yra sukuriamas unikalus identifikacinis numeris, kuris leidžia „Europa Analytics“ nustatyti atvejus, kai naudotojas grįžta į tinklavietę.

Visų slapukų galiojimo laikas baigiasi po 13 mėnesių.

Įrenginių atpažinimas

„Europa Analytics“ naudoja pakartotinio IP identifikavimo mechanizmą, kuris automatiškai paslepia dalį kiekvieno lankytojo IP (interneto protokolo) ir taip, remiantis tik IP adresu, veiksmingai sudaromos galimybės nustatyti konkretų šios svetainės lankytoją.

Įrenginių atpažinimas – tai informacijos apie nuotolinį skaičiavimo įrenginį rinkimas identifikavimo tikslu. Šie identifikavimo elementai gali būti naudojami siekiant atpažinti pavienius naudotojus arba įrenginius net ir tais atvejais, kai slapukai yra išjungti. Įrenginių atpažinimo funkcija nustoja veikti po 30 minučių. Tačiau, jeigu naudotojas nusprendžia šios funkcijos atsisakyti, įrenginiai nebus atpažįstami.

Duomenų žurnalai

Žurnalai – tai tekstinės rinkmenos, kurios naudojamos informacijai serveriuose saugoti. Toliau nurodyti žurnalai vedami analizės tikslais, išskyrus atvejus, kai naudotojas nusprendžia jų atsisakyti.

  • IP adresas (paslėptas), vieta, data ir laikas ir laikas pagal lankytojo vietos laiko juostą.
  • Rodomo puslapio pavadinimas, URL ir puslapio, kuris buvo rodomas anksčiau nei dabartinis puslapis, URL.
  • Informacija apie naudotą įrenginį (ekrano raiška, darbalaukis / planšetė / mobilusis įrenginys, gamintojas, modelis ir pan.) ir apie interneto ryšį (puslapio sparta).
  • Operacinė sistema, naršyklės versija, naršyklėje palaikomi papildiniai.
  • Tinklavietės paieška ir rinkmenos, ant kurių buvo spustelėta ir kurios buvo atsisiųstos, ir nuorodos į išorės domenus, kurios buvo spustelėtos.
  • Pagrindinė naudojamos naršyklės kalba ir lankomo puslapio kalba.

Atsisakymas

Pagal numatytuosius parametrus naršymo istoriją seka „Europa Analytics“, be kita ko, tam, kad rengtų statistinius duomenis. Yra galimybių būti nesekamam (atsisakymas); spauskite čia.

Jeigu nusprendžiate atsisakyti sekimo, gausite atsisakymo slapuką („piwik_ignore“), kad jūsų sprendimas būtų įsimintas.

Jeigu naršyklėje išjungsite slapukus, negalėsite veiksmingai atsisakyti, nes „piwik_ignore“ slapuko negalima įrašyti. Šiuo atveju žr. toliau pateiktas funkcijos „Nesekti“ parinktis.

Funkcijos „Nesekti“ parinktys

Naudodamiesi funkcija „Nesekti“, lankytojai gali atsisakyti sekimo svetainėse dėl bet kokių priežasčių, įskaitant analizės paslaugų, reklamos tinklų ir socialinių platformų naudojimą. 

Jeigu savo naršyklėje įjungiate funkciją „nesekti“, „Europa Analytics“ gerbs jūsų sprendimą; lankytojai, kurie naudoja „piwik_ignore“ slapuką, nebus sekami; funkcija „Nesekti“ neveikia „Internet Explorer“ naršyklėje, šiuo atveju turite atsisakyti.

Ribota prieiga prie informacijos

Visi perduodami analizės duomenys šifruojami naudojant HTTPS protokolą. Su „Europa Analytics“ parengtomis analizės ataskaitomis galima susipažinti tik Europos Komisijos tapatumo nustatymo sistemoje (angl. ECAS); tai gali daryti įgalioti Komisijos darbuotojai, dirbantys su „Piwik“, atitinkamos Europos institucijos darbuotojai arba tinkamai įgalioti išorės subrangovai, kurių gali būti prašoma analizuoti, kurti ir (arba) reguliariai prižiūrėti tam tikras svetaines.

Lankytojų žurnalai

„Europa Analytics“ automatiškai ištrina lankytojų žurnalus po 13 mėnesių. Apibendrintus duomenis Europos Komisija analizės tikslais saugo neribotą laikotarpį.

Kontaktai

Konkrečius klausimus apie „Europa Analytics“ duomenų saugojimą ir naudojimą arba prašymus pateikti papildomą informaciją apie EDAV slapukų politiką galite siųsti mūsų žiniatinklio administratoriui.